fbpx

Datart (recenze)

Je známým faktem, že kamenné obchody vlivem stávajících vládních opatření značně strádají. Bez zákazníků není obchod a bez obchodu nejsou peníze. To je naprosto logická rovnice. Na našem webu Recenzenavse.cz jsme už minulosti poukázali na příklad, jak se s takovou situací vypořádat založením vlastního e-shopu. Internetové obchody mají v době covidu rekordní tržby a nevypadá to, že by se na tom mělo něco měnit. Zákazníci se tak stále častěji obrací se svými potřebami a sny do, ne vždy úplně bezpečného, virtuálního světa. Zdaleka nejbezpečnější nakupování pak nabízí velké zavedené firmy, které ale zákazníkům nenabídnou ty nejnižší ceny. Jedním z těch nejznámějších prodejců v Česku, který kromě kamenných prodejen disponuje i tou internetovou, je bezesporu zlínský Datart. Na jeho webové služby, výhody i nevýhody se dnes zblízka podíváme.

Jedni to, druzí ono

Ve všech zákoutích českého internetu najdeme e-shopy se zbožím různého druhu. Takové, které se specializují na elektroniku, oblečení, domácí potřeby nebo třeba dětské kočárky. Ty specializované většinou zná menší množství lidí. Pak jsou tady ale takové, které dříve možná specializované byly, ale časem svou nabídku rozšířili ať už o drogerii, jízdní kola, autopříslušenství, tak třeba jídlo nebo doplňky stravy. Jedním z takových hojně rozšířených je již zmíněný zlínský obchod Datart, který se dříve specializoval pouze na elektroniku, dnes do jeho nabídky patří třeba i vitamíny, elektrokola nebo dokonce bazény a vířivky. 

Datart

Rychlart fičí ze Zlína

Datart nebo Rychlart, jak se firma přezdívá v rámci aktuální kampaně o rychlém doručení, pochází původně z metropole české části Valašska, baťovského Zlína. To může být pro řadu lidi překvapivý fakt. Není úplně zvykem, že by některý z předních prodejců čehokoliv začínal v některém z moravských krajských měst. Většinou se jedná o projekty pražské nebo při nejmenším středočeské. Ani tato výrazná vzdálenost od centra republiky ale Datartu v roce 2010 nezabránila v obrovské expanzi do všech nejnavštěvovanějších nákupních center v ČR.

Hodnocení pro srovnání

Pokud máte obavu, zda je nějaký internetový obchod poctivý či nikoliv, není nic jednoduššího, než si najít nějakou podrobnější recenzi nebo hodnocení zákazníků. Kromě našeho portálu bychom vám určitě doporučili hodnocení na portále Heureka, kde už řadu let hlasují zákazníci z celé republiky. Je proto pravděpodobné, že pokud má i tam obchod dobré renomé, nebude s vaší objednávkou žádný problém. Datart se v tomto ohledu může pyšnit 95% spokojeností zákazníků, což je opravdu dobrý výsledek.

Datart

Výhody

  • rychlost doručení
  • možnost téměř okamžitého vyzvednutí na prodejně
  • vysoká míra spokojenosti zákazníků
  • možnosti prodloužené záruky
  • kvalita nabízeného zboží

Nevýhody

  • ne vždy nejlepší ceny

Nejspolehlivější internetové obchody bývají zároveň i ty nejznámější. Ty mají dostatek personálu i systémových prostředků, aby zabránili v nadměrné chybovosti objednávek i doručení. Pokud si vyberete některý z “velké pětky” určitě se nezmýlíte. Musíte se ale připravit na to, že si za dobrou službu nějakou tu korunu připlatíte.

Pokud máte zkušenosti s Datartem nebo jiným internetovým ochodem, budeme rádi, když se o ně podělíte do komentářů pod recenzí.

Foto zdroj: web Datart.cz

2 Komentářů
  1. Dobrý den. S manželkou jsme si před třemi roky koupili lednici LG. Po předchozí zkušenosti kdy nám odešla lednice po dvou a půl letech a neměli jsme prodlouženou záruku jsem si nechali od paní prodavačky poradit a připlatili si prodlouženou záruku o další tři roky,kde nám bylo řečeno že v případě poruchy do 24 hodin přijde technik který buď poruchu odstraní hned na místě a pokuď to nepůjde tak do 48 hodin bude lednice vyměněna. No a co čert nechtěl min. týden ve čtvrtek večer odešel jak mrazák tak i chladnice. Hned v pátek jsem kontaktoval Datart kde se mě poslali do pojišťovny a tam po sepsání mi řekli že mě do 3 pracovních dnů bude kontaktovat technik. No a technik se ozval dnes s tím že přijde nejdříve až 11 října takže téměř po 14 dnech. U lednice opravdu rychlost. Takže ze 48 hodin 14 dní. Luxusní přístup. Takže… Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají ale realita je jiná. Děkujeme

  2. Datart je docela v klidu. A má celkem rychlý doručení i zboží, který nemaj skladem a musejí ho dovíst.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare