fbpx

Česká Miss (recenze)

Česká Miss patří mezi nejprestižnější národní soutěže. Jde o soutěž krásy, která vítězkám zaručuje účast na předních světových soutěžích krásy jako je Miss Universe a Miss Earth. Pojem Miss je u nás ve společnosti zakořeněn už desítky let a o soutěž se tradičně zajímá široká veřejnost. Po celé republice si za dobu konání získala Miss tisíce fanoušků, kteří aktivně sledují, co se aktuálně s Miss děje, jak se soutěž mění a jaké nové favoritky v soutěži jsou. Z vítězek se stávají významné influencerky na sociálních sítích, hvězdy YouTube a mediálně známé osobnosti. Vítězky mají možnost promlouvat do lifestylových mediích o svých zážitcích, zkušenostech a tradičně se stávají zájmem bulvárních médií. Pojďte s námi proniknout do světa České Miss.

Česká Miss a její historie

Česká Miss je nejprestižnější a jediná národní soutěž krásy v České republice. Každoročně se přihlásí tisíce ambiciózních dívek, které se chtějí stát královnou krásy, aby si splnili svůj sen. Asi každá dívka, když byla v holčičím věku, se chtěla stát Miss. Všechny přihlášené dívky nabízí širokou paletu talentů, studijních úspěchů a díky soutěži dostanou možnost tyto vlastnosti dále rozvíjet a uplatnit je v praxi. Česká Miss svým účastnicím otevírá spoustu dveří.

Česká Miss je nejen soutěž, ale i velká společenská událost.

Česká Miss je tu s námi už od roku 2005.

Jako důkaz slouží fakt, že desítky finalistek jsou úspěšné v mnoha dalších oborech, než je jen modeling a přehlídková mola. Díky soutěži dívky nabraly potřebné sebevědomí, aby si šly za svými cíli a sny. Získané zkušenosti tak mohou uplatnit tam, kde je to potřeba. Další důležitý aspekt toho být Českou Miss je charitativní činnost, kterou se soutěž pravidelně zabývá a dívky se tak stávají tvářemi charitativních organizací, čímž pomáhají propagaci. Dobročinné projekty tak díky nim získávají pozornost a vše tak slouží dobré věci.

Česká Miss nového tisíciletí

Soutěž krásy Česká Miss je pořádána od roku 2005. V té době vznikla jako konkurenční událost tehdy tradičnější Miss České republiky, která byla v roce 2010 se soutěží Česká Miss sloučena. O vítězce tradičně rozhoduje porota složená ze slavných osobností, módních expertů a dalších. Pořádající agentura Miss Events a.s. je držitelem licence na mezinárodní soutěže krásy Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational. V letech 2005–2009 vítězka České Miss reprezentovala Českou republiku na Miss Universe a I. vicemiss na Miss Earth. Od roku 2010, kdy společnost M Marketing s.r.o. získala licenci na soutěž Miss World, vítězka soutěže reprezentovala Českou republiku na Miss Universe, I. vicemiss na Miss World a II. vicemiss na Miss Earth. V roce 2016 získali organizátoři licenci i na Miss Supranational.

Korunku a titul Česká Miss si odnese pouze jedna dívka.

Titul Česká Miss je prestižní ocenění.

Zakladatelkou a ředitelkou soutěže byla v letech 2005–2014 Mgr. Michaela Bakala, která je sama vítězkou Miss Československa 1991. V roce 2015 vstoupila do České Miss Marcela Krplová v roli nové spolumajitelky a ředitelky. Od podzimu 2016 je novou ředitelkou soutěže Eva Čerešňáková.

Česká Miss si v roce 2019 prošla mnoha změnami a od mnoho let starého konceptu se významně odlišuje. Jde s moderními trendy, takže je více online, aktivně sdílí vše nové a podstatné na sociálních sítích. Má vlastní kanál na YouTube, kde můžete najít všechny novinky a aktuality. Dnešní Miss už není jen o castingu a jednom galavečeru. Pořadatelé se snaží ukázat spletitou a těžkou cestu dívek od prvního castingu až po samotné předání korunky. Užít si tak můžete všechny akce pořádané Českou Miss, seznámit se s dívkami, poznat je zase o něco blíž a vybrat si svou favoritku. Stejně tak můžete nahlédnout do osobního života vítězek díky online sociálním sítím.

Castingy

Základní kola soutěže tradičně probíhají formou castingů. Přesné termíny a místa konání najdete vždy na stránkách České Miss, nebo na sociálních sítích a formě tiskové zprávy v médiích.

Česká Miss už nás baví více jak patnáct let.

Galavečer České Miss sledují pravidelně tisíce diváků.

Několik málo pravidel castingů České Miss:

 • Dívka se může zúčastnit libovolného počtu castingů.
 • Dívka se může rovněž přihlásit písemnou přihláškou vyplněnou na místě, a to v den a na místě konání castingu.
 • Pokud se Semifinalistka z jakýchkoliv důvodů nedostaví na místo Semifinále včas, bude ze Soutěže Vyhlašovatelem vyřazena. Proti rozhodnutí Vyhlašovatele o vyřazení Semifinalistky není přípustné odvolání.
 • Semifinalistka je povinna stvrdit svým ověřeným podpisem Čestné prohlášení o tom, že splňuje podmínky Soutěže.
 • Semifinalistka je povinna doložit vyhlašovateli výpis z rejstříku trestů.
 • Účastnice je oprávněna přinést i vlastní modelingový book, či jiné další fotografie.

Finalistky a vítězky České Miss roku 2019

Česko-Slovenskou Miss za rok 2019 se stala Klára Vavrušková, která už od začátku byla tipována jako favoritka soutěže nejen porotou, ale i dalšími soutěžícími. Zároveň získala i divácký titul Česká Miss Earth. Vítězka prozradila, že má ráda modeling, jakýkoliv sport a nikdy prý nezkazí žádnou legraci.

Další titul Česká Miss získala Barbora Hodačová, která pojede Českou republiku reprezentovat na Miss Universe. Miss Universe Slovenské republiky se stala Laura Longauerová, která také dostane možnost bojovat na Miss Universe. Miss Earth Slovenské republiky 2019 byla zvolena Stanislava Lučková. Po několika méně úspěšných ročnících se do toho Česká Miss opět pořádně opřela a ukázala, že soutěž krásy patří mezi významné společenské události, které naživo i doma v televizi sledují tisíce lidí.

Finalistky roku 2019:

 • Stanislava Lučková
 • Karin Křížová
 • Ema Mičková
 • Tereza Bagarová
 • Valéria Melounová
 • Barbora Hodačová
 • Laura Longauerová
 • Martina Antošová
 • Viviane Kerstin Terschawetz
 • Klára Vavrušková
 • Natália Hoštáková
 • Karolína Kokešová

Máte rádi Českou Miss a pravidelně se na ni koukáte? Znáte někoho, kdo by se měl přihlásit? Tak neváhejte a podělte se s námi o vše dole v komentářích.

11 Komentářů
 1. Souhlasím, jediná co si zachovala nějakou úroveň, bohužel, bohudík.

 2. Česká Miss dosáhla konečně zase nějaké úrovni, podle mě to pořád není ono, ale že je nejlepší ze stávajích,tak to určitě je.

 3. Missky všeobecně nemusím, ale dostala jsem od zaměstnavatele lístky na finále České Miss a úplně jsem změnila názor. Bylo to moc hezký, milý, holky krásný. Divadlo Karlín zbožňuju, myslím že i dobře vybrané finalistky, teda klasicky až na tu co vyhrála, ale další 3, 4 super.

 4. Česká Miss je podle mě jednoznačně jediná soutěž v ČR, která je aspoň nějak validní. Finále 100% nejlepší ze všech, konečně zase v televizi. Snad to bude takto pokračovat.

 5. Jediné zklamání pro mě byla Lakatošová, no to byla hrůza. To byla reklama na pohřebnictví ne?

 6. Klára Vavrušková je absolutně nejhezčí Misska za poslední dekádu. Česká Miss konečně zase objevila krásnou holku. Díky bohu, už to byla dost trápená poslední roky.

 7. Česká Miss zabodovala hlavně holkama co se jim tam letos přihlásili. To je pro tu soutěž největší poklad. Snad to vydrží nebo ještě líp, zvedne se to ještě výš. A je kam!

 8. Já se na to přestala dívat už dávno, pak mě reklama na Primě nalákala a nebylo to špatný. Ta pětka lae byla z Marsu ne? Co to bylo? to musela být strašná tlačenka:-)

 9. Jediná národní soutěž krásy v ČR je určitě Česká Miss, i když to sebestředná transka plná komplexů z Miss Face asi neslyší ráda , ale ví to. A její partneři to vědí také. Proto vlastně žádné nemá, mimo dědka z Notina o kterém básní na akcích a půl Notina se směje. Omouvám se, transka už není Miss Face ale Miss Czech republic😂😂😂 tzv minutový rebranding🙈 Každopádně dceru od souseda klidně pošlete na casting Miss czech republic, svou raději nechte doma nebo pošlete na Českou Miss.

 10. Holky pěkný, sponzorsky zajištěný, profi finále a skvělej Bouček i Farářová. Rozhodně návrat hodně pocedený! Ponneři taky dobrý, Kudláčková hezký korunky… a víc tak nějak odpovídalo standardnům. Miki Žbirka mi udělal největší radost. Taže za mě 8,5 z 10 👍🏼

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare