fbpx

Tonak (recenze)

Pokrývka hlavy se hodí při jakékoliv příležitosti, vyjma kostela. Jinak vám může pomoci od žhavého slunce nebo mrazivé zimy. Tak jako tak je čepice nebo klobouk součást outfitu, proto by měl ke zbytku oblečení stylisticky sedět. Holt móda už je také tak trochu věda. Správné doplňky typů klobouků, baretů a dalších není radno podcenit. Naštěstí je na výběr opravdu pestrá paleta značek a my si pro další recenzi vybrali jednu z těch nejznámějších u nás v České republice, která má více než dvousetletou historii. Mrkněte se s námi blíže na značku Tonak.

Klobouk je styl

Značka Tonak v Novém Jičíně patři mezi nejvýznamnější a největší výrobce pokrývek hlavy na světě. Přes dvě stě let stará tradice a know-how předávané z generace na generaci jsou základem značky, která je známá ve světě stejně jako například Baťa. A to nejen jménem, ale hlavně svou kvalitou kloboučnických produktů, plstěných klobouků nebo pletených čepic.

Zrovna teď se můžete na stránkách Tonak podívat na novou kolekci jaro/léto 2021. Kolekce je barevně hodně střídmá až minimalistická, ale zase doplněná o vkusné detaily, které dodávají letním kloboukům vytříbenost a jedinečnost. Nají zde můžete i potisk v podobě květů či ručně psané nápisy inspirované létem, zahradou a květinami. Zajímavé jsou i materiály, které hledá Tonak po celém světě. Některé kousky jsou tak dělané například z japonského glazovaného papíru nebo kvalitní vybrané slámy.

Sortiment Tonak:

 • Plstěné klobouky
 • Cylindry
 • Buřinky
 • Slaměné klobouky
 • Myslivecké klobouky
 • Westernové klobouky
 • Barety
 • Pletené čepice
 • Šité čepice
 • Doplňky

Jediné, co vás může od nákupu tak trochu odradit, je cena. Za klasický černý pánský plstěný klobouk dáte něco přes tři tisíce korun. Ale najdete zde i kousky třeba i za sedm tisíc, což za klobouk nemůže dá každý. Možná ani každý desátý. Pokud však chcete do svého šatníku přidat kvalitní pokrývku hlavy, vyplatí se našetřit a pořídit si opravdovou kvalitu, která vydrží. Jak už to tak bývá, zde neplatíte jen za kvalitu ale i za značku.

Na druhou stranu je hezké vidět, že i takové firmy s takovou tradicí dnes stále fungují, ctí principy, na kterých byla firma založena a pořád si udržují vysokou úroveň stejně jako dobré jméno. V tomhle případě i po celém světě.

A co vy, nosíte pokrývky hlavy po celý rok? Patří klobouk do vašeho pravidelného outfitu? Neváhejte a podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích.

Fotozdroj: Soc. sítě Tonak

4 Komentářů
 1. Znacka je to znama, ale teda ty ceny. Kdo tam nakupuje?

 2. Odpovědět
  Kristýna Vašatová 2. 7. 2021 at 16:20

  Jedna z mála českých značek, která je známá po celém světě svojí kvalitou.

 3. Odpovědět
  Nikola Šustrová 2. 7. 2021 at 11:02

  Hodně drahá sranda.

 4. Tonak je styl, to je fakt, ale při pohledu na ceny se mi chce omdlít 😀

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare