fbpx

La Petite Boutique (recenze)

Proticovidová vládní opatření bohužel neberou konce, ekonomika už pomalu běží z posledních sil. Obchody a obchůdky krachují a jejich majitelé proklamují, že na jaře už neotevřou. Taková je bohužel smutná realita dnešních dní. Můžeme s tím ale něco dělat? Jak můžeme i my, běžní zákazníci, kteří o zákazech a povoleních nerozhodují, něco ovlivnit? Musíme si k těm malým obchodníkům zkusit i přes všechny překážky najít cestu a nakupovat, pokud to jde, přes jejich nové internetové obchody. My se dnes na jeden z nich podíváme. Je to e-shop La Petite Boutique stejnojmenného hranického a přerovského obchodu s dámskou módou.

Buď a nebo

Zanedlouho tomu bude rok od prvního takzvaného Lock Downu, tedy utlumení ekonomických a společenských aktivit jen na nutné minimum. Tehdy před rokem jsme všichni doufali, že to budeme mít brzy za sebou. Opak se ale stal pravdou a situace stále není dobrá. Dokonce by se dalo říct, že je mnohem horší. Po roce nejistých vládních vyjádření, slibů a odhadů není ani v tuto chvíli vůbec jasné, kdy se celá situace vrátí do starých kolejí. Jak na to ale zareagovali ti nejpostiženější (pokud samozřejmě nepočítáme nemocné) – drobní obchodníci? Ti prozíravější si zřídili internetový obchod, ti méně prozíraví a přizpůsobiví už dost možná pověsili živnost na hřebík. 

Internetový obchod La Petite Boutique

Poslední možnost

Jedním z takových příkladů, jak bylo v uplynulých měsících důležité reagovat na vývoj, je bezesporu hranická podnikatelka, majitelka obchodu s dámskou módou Hana Šváčková. Paní Šváčková provozuje na Moravě dvě prodejny. Jednu v Hranicích, druhou v Přerově. Nařízení o zákazu prodeje ji zasáhla, protože odběratelské smlouvy měla podepsané na měsíce dopředu. Situace byla veskrze zoufalá, ale ne bezvýchodná. Společně se svým manželem se rozhodli, že se nevzdají bez boje a v podstatě svépomocí, pouze za drobného přispění několika přátel, spustila svůj první módní e-shop.

Trpělivost růže přináší

Ani samotné spuštění virtuálního obchodu ale neznělo jako vítězství. Objednávky se v prvních měsících zrovna nehrnuly, dlouhé dny tvrdé práce s přípravou se najednou zdály jako ztracený čas. Naději přinesla až vytrvalost. Jak přibývalo návštěvníků a fanoušků, přibývalo i tržeb. Oba manželé měli najednou víc práce, než v době předcovidové. Bylo potřeba fotit nové produkty, aktualizovat nabídku, komunikovat se zákazníky. V tu chvíli bylo jasné, že se kola konečně opět roztočila. 

Funkčnost a design

E-shop La Petite je opravdu velmi hezký a přehledný internetový obchod šmrncovního designu. Narozdíl od jiných tady vás nepronásleduje na každém kroku řada otravných vyskakovacích oken ani postranních bannerových reklam. Všechno je logicky uspořádáno v jednotném světlém prostředí. Na hlavní stránce najdete kromě hlavní lišty se základními kategoriemi i náhledy na novinky sortimentu a praktické informace jak o obchodě, tak i velikostech všech nabízených značek. 

Akční nabídka internetového obchodu La Petite Boutique

Sortiment

Jak už bylo řečeno, La Petite je obchod především s dámskou módou. Pořídit zde můžete ale i kabelky různých značek, namátkou třeba Anekke a nebo S.Fiorentino, a boty oblíbené značky Tamaris. Oblečení nosí nejčastěji emblémy zahraničních firem Street One, Cecile, Tramontana, Monari a dalších.

Sortiment obchodu La Petite:

Sukně a šaty

Dámské kalhoty

Dámská saka a svetry

Dámské kabáty a bundy

Dámská trička

Halenky a košile

Našly se i chybičky

Napoprvé není nic úplně dokonalé a proto, že jsme především recenzní web, musíme upozornit i na, byť drobné, nedostatky. Achillovou patou většiny internetových stránek je zobrazení na mobilních zařízeních. V tomto případě nejde o nic fatálního. Web je docela funkčně překlopený a se stejným designem se setkáte i v mobilní verzi. Bohužel ale některé prvky nejsou na mobilu tak dobře provedené. Za všechny zmíníme rozcestník značek a typů sortimentu, který by si zasloužil praktičtější zpracování. Dalším menším nedostatkem je absence možnosti produkty vyhledat, což by ocenili především pravidelní zákazníci a návštěvníci. 

Zasloužený potlesk

Obecně musíme každopádně uznat, že zvládnout vlastními silami a s minimem prostředků vybudovat tak hezký a přehledný e-shop, není jen tak. Oba manželé odvedli skvělou a obdivuhodnou práci i vzhledem k tomu, že s ničím podobným neměli v minulosti nejmenší zkušenosti a za to jim patří velké uznání. I proto, ale nejen proto Vám doporučujeme jejich internetový La Petite Boutique navštívit. Zakoupením jakéhokoliv produktu jim nejen přispějete, ale hlavně dáte najevo, že to co dělají má smysl a že v tom mají i nadále pokračovat.

2 Komentářů
  1. Zajímavej butik, zas další stránka, kde můžu najít nový kousky.

  2. Jelikož se teď nedá zajít do obchodu, tak sem opatrně zkusila objednat bundu a vyplatilo se. Je bezvadná.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare