fbpx

Huawei (recenze)

Nestává se často, aby relativně nová a neznámá značka zaznamenala takový boom jako se to povedlo Huawei. Prozatím nejmladší výrobce mobilů na českém trhu nabízí kromě chytrých telefonů i budování sítí pro všechny tuzemské operátory. To je něco, co konkurence zkrátka nemůže jen tak nabídnout. A kde se vůbec vzala tato čínská značka, která vznikla v roce 1987. Podívejte se na Huawei podrobněji s námi.

Ne až tak neznámý Huawei

I když se může zdát, že Huawei je na trhu nováčkem, opak je pravdou. Jen v Číně se společnost už od roku 1992 zabývá hlavně výstavbou telekomunikačních sítí, což je část byznysu, kterou si firma zachovává dodnes. Až v novém tisíciletí se postupně, ale za to velmi rychle, začíná rozšiřovat do celého světa. I díky pomoci Vodafonu, který jako telefonní operátor využil firmu k dodávání prvků síťové infrastruktury. Dnes už Huawei prodává své produkty 45 z 50 velkých operátorů po celém světě. Jen u nás buduje 3G sítě všech dostupných operátorů.

Huawei se zařadil mezi největší výrobce elektroniky.

Čím ale Huawei opravdu prorazil jsou mobilní zařízení a chytré telefony pod vlastní značkou. V Česku se nejprve objevily USB modemy a poté už smartphony s operačním systémem Android. Společnosti sází především na skvělou cenu v poměru se zajímavými funkcemi smartphonu a dostačujícím výkonem.

Made in China

Leckoho z nás už tento nápis na výrobcích odradil. Už ale delší dobu neplatí, že známka Made in China je synonymum pro nekvalitní výrobky. Takřka všechny značky své telefony vyrábí v Číně, navíc díky zájmu operátorů je vidět, že Huawei o zákazníky nemá nouzi. Proto se dá s jistotou říct, že smartphony Huawei jsou stejně kvalitní jako ostatní smartphony s Androidem. Zajímavostí je, že akcie společnosti vlastní pouze všichni zaměstnanci společnosti. Pokud někdo v Huawei přestane pracovat, musí akcie prodat. Na rozhodování a zisku firmy se ale podílí všichni, kdo aktuálně ve společnosti pracují.

Huawei má v nabídce širokou paletu chytrých telefonů.

V současnosti můžete vyzkoušet nejnovější model P40 PRO. Vynikající designové zpracování a nabitý vnitřek společně s cenou jsou ideální spojení. Na výběr máte ale i z tabletů, chytrých hodinek a notebooků. Ať už se spoustě lidí může kvůli předsudkům zdát Huawei nekvalitní, s jistotou se dá říci, že tradičním výrobcům elektroniky vznikla velká konkurence s neomezenými možnostmi vývoje a inovací. A to je přeci pro trh jedině dobře. Zvlášť když značka bude tlačit ceny dolů.

Máte osobní zkušenosti s výrobky Huawei? Co na ně říkáte? Neváhejte a napište nám dolů do komentářů.

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare