fbpx

Alza (recenze)

Covid doba nám ukázala, že se přes internet dá koupit skoro všechno. I když pro někoho to není snadná doba, e-shopy zažívají doslova žně. Lidé objednávají ve velkém jídlo, kosmetiku, nábytek, elektroniku či kuchyňské náčiní. Pokud si někdo chtěl založit e-shop, tak pandemie byla ideální doba. Internetové obchody se ale neustále vyvíjí a přetahují si zákazníky. Ať už se jedná o rychlost, nebo dopravu zdarma, kdo nabídne lepší podmínky, ten má víc zákazníků. V dnešní recenzi jsme se podívali na jeden z největších internetových obchodů, Alza.cz. Mrkněte na to.

Alzák

Když pomineme naprosto iritující a otravnou figurku, která celou značku od začátku zastupuje, tak je Alza vlastně perfektně namazaný stroj, který skvěle funguje. Od roku 2000, kdy obchod vstoupil na internet, ušel dlouhou cestu. Od pár kamenných obchodů k jednomu z největších e-shopů v České republice a na Slovensku s obratem přes 40 miliard.

Dnes už na Alze nekoupíte jen spotřební elektroniku, což byl základní kámen prodeje, ale i například hračky, sportovní potřeby, kosmetiku, zahradní náčiní nebo elektrokola. A výběr se neustále rozšiřuje.

Kategorie Alza:

 • Televize
 • Herní zóna
 • Domácnost
 • Příslušenství
 • Audio
 • Video
 • Zahrada
 • Hobby
 • Krása
 • Mobilní telefony
 • a další

Black Friday

To je velké téma. Několikanásobné slevy, jedinečné akční nabídky. Problém je v tom, že zboží je před slevou zdraženo, aby sleva vypadala větší. To ale není problém jen Alzy, ale většiny e-shopů, které se tak snaží navodit dojem, že mají ty největší slevy.

Jinak ale Alza zvládá vše skvěle od rychlosti až po odbavení na pobočce. Nyní mají pobočky otevřeno i o víkendech či svátcích, takže si zboží objednáte v pátek večer a v sobotu dopoledne si pro něj jdete. A to je něco, na co zákazníci slyší hodně.

Já na Alze rád nakupuji, protože jsou stránky přehledné, mají šikovný srovnavač a zboží mám druhý den doma. Nevadí mi, že si něco koupím o tři stovky dráž, než na e-shopu, který neznám, ale má slevy. Alza je ověřená.

A co vy, máte také zkušenosti s nákupem na Alza.cz. Neváhejte a podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích.

7 Komentářů
 1. Na Alze si už nikdy nic neobjednám. Objednáno 15.2. s termínem doručení 16.2. a dnes 21.2. stále nic!!! Pořád chodí e-maily že se zásilka doručuje a kde nic tu nic. Nedodali k přepravě kompletní zásilku, pořád se něco vrací mezo dopravcem a Alzou, kompletuje a už mě to nebaví. NEDOPORUČUJI!!!

 2. ALZA
  To že si zaplatíte dopředu skoro 17000 Kč PlayStation 5 s mechanikou čekáte 3 měsíce a někteří co objednali PlayStation 5 později než já tak ho dostáli dřív než já tak to nechápu,obchodem jsem dlouhodobě neměl žádné negativní zkušenosti. Avšak to se změnilo po objednání PlayStation 5 s mechanikou peníze do předu jsem musel zaplatit a když je člověk chce nazpátek tak řeknou do pěti dní dnes je to 5 dní a peníze nejsou nikde tak na firmu Alza podávám trestné stíhání za podvod NEDOPORUČUJI??????? VŮBEC

  • Nakonec po 48 hodinách se vše ohledně pračky vyřešilo.Zatim vše v pořádku.Mohla by být lepší komunikace ohledně problémů.

 3. To že si zaplatíte dopředu skoro 17000 Kč PlayStation 5 s mechanikou čekáte 3 měsíce a někteří co objednali PlayStation 5 později než já tak ho dostáli dřív než já tak to nechápu,obchodem jsem dlouhodobě neměl žádné negativní zkušenosti. Avšak to se změnilo po objednání PlayStation 5 s mechanikou peníze do předu jsem musel zaplatit a když je člověk chce nazpátek tak řeknou do pěti dní dnes je to 5 dní a peníze nejsou nikde tak na firmu Alza podávám trestné stíhání za podvod NEDOPORUČUJI??????? VŮBEC

 4. Alzák je sice otravnej, ale když něco hledám, tak to na tý Alze fakt vždycky najdu. A některý ceny jsou lepší než jinde, každopádně jen u některýho zboží no.

 5. Alza je provařená a každej druhej si na ní stěžuje, ale mají celkem často slevy na vybraný věci, je tam hodně široký výběr a výhodný splátkový kalendář, který si můžu nastavit podle potřeb. Když něco chci a začnu googlit, tak jdu na Alzu jako první. Já tam nakupuju rád. Ale zelenýho alzáka bych nejradši praštil. 😀

  • Na alze uz nikdy,umre mi pracka,objednam novou 28.8.2022 a prijde v mailu,ze prijde 6.9. No a 6.9.,ze prijde 20.9.To je nejaky for asi a 20.9. prijde,co?Ze prijde az pristi rok,ne?Takze na pracku cekat mesic dva nebo tri asi nikdo nechce,ze?Takze hruza,tohle jsem jeste nevidela…Uz nikdy🤔

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare