fbpx

Google Flights (recenze)

Cestování bylo v posledních deseti letech obrovský světový fenomén. Dostupnost letecké dopravy dosáhla vrcholu, na trhu vzniká stále více služeb, které jsou schopny srazit cenu letenky na absolutní minimum. Z těch světových zmíním například čínskou společnost eSky.com, z českých je pak známá Letuška nebo Pelikán. Co se ale stane, když do hry o prodej vstupenek vstoupí opravdový technologický gigant, nikdo menší než americký Google?

Idos přes letenky

Výběr vhodného leteckého spoje do kýžené destinace může být nelehký úkol. Dlouho chyběla jedna platforma, která by nabízela v podstatě takové “letecké řády” bez ohledu na společnost a cenu podobné těm, které známe z Česka v případě vlakové a autobusové dopravy – IDOS. S příchodem Google Flights se tato situace změnila. V tomto vyhledávači letenek stačí pouze zadat známé “odkud” a “kam” a Google vám naservíruje hotové spektrum možností. Vybírat můžete z nízkorozpočtových společností, jako je Ryanair nebo luxusních firem typu Emirates a podobných. Cena, délka letu i počet mezizastávek je přehledně uvedený u každého spoje. Podle těchto faktorů se uživatel může jednoduše rozhodnout. 

Vyhledávač letenek Google Flights

Výhody Google Flights

 • Intuitivní ovládání.
 • Přehledná aplikace.
 • Porovnává ceny všech dopravců.
 • Uvádí konečnou cenu.
 • Umožní filtraci vyhledávání podle různých kritérií.
 • Není nutná registrace.
 • Nevyžaduje platební údaje.
 • Je kompletně v Češtině.

Neprodává, ale vyhledává

Na rozdíl od dalších vyhledávačů a srovnávačů letenek není Google Flights zaměřený na prodej. Alespoň to tak nevypadá. Posledním krokem není totiž snaha dostat z uživatele jeho peníze. Narozdíl od většiny konkurentů. V tomto případě dojde pouze na přesměrování na web dopravce a uživatel tak nákup dokončuje tam. Asi by bylo naivní myslet si, že by Google všechno tohle dělal z čiré snahy pomoct chudákům leteckým společnostem. Sympatické ale je, že “marže” zůstává zákazníkovi skryta a není přímo započítána do ceny letenky.

Aktuální zdravotní situace ve světě není taková, abychom mohli hned nasednout na nejbližší letadlo kamkoliv a vyrazit vstříc neomezeným zážitkům. Doufejme, že to bude za pár měsíců, maximálně rok pryč a my budeme moci opět vycestovat do exotických míst. Pak se bude Google Flight hodit. Budeme rádi, když nám dáte do komentářů vědět kam se chystáte a jestli při hledání nejideálnějšího spoje využijete tuto novou Google službu.

2 Komentářů
 1. Už aby se mohlo někam na dovču, nebaví mě vybírat si lety a destinace fiktivně 😀 😀

 2. Achjo, hned bych někam letěla.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare