fbpx

Etsy (recenze)

Nakupujete rádi z netradičních obchodů? Baví vás prohledávat internet a nacházet zajímavé oblečení, věci či ručně vyráběné předměty od menších obchodníků? Tak to pro vás máme tip. Na Etsy totiž najdete doslova cokoliv, co zadáte do vyhledavače. A na rozdíl od klasických e-shopů tu nakupujete přímo od dalších lidí. Ale ne formou aukce jako například na eBay. Připravili jsme pro vás recenzi, kde se dozvíte víc.

Hledejte a nakupujte

Na Etsy najdete spoustu zajímavých věcí. A to buď o jednotlivých lidí, kteří se například zbavují vintage oblečení, nebo od menších obchodníků, kteří své zboží přesunuli na Etsy, aby tak rozšířili možnost, že si ho někdo koupí. Najít na Etsy tak můžete malou dílničku, kterou provozuje čistě pro radost, nebo větší ale domácí obchůdky prakticky se vším možným.

Sortiment na Etsy:

 • Šperky
 • Oblečení
 • Nábytek
 • Vintage
 • Sběratelské věci
 • Doplňky
 • Kostýmy
 • Nádobí
 • Ručně vyráběné produkty

Největší výhodou Etsy je ale transparentnost. Jako prodejce se musíte zaregistrovat, dá o sobě informace a zaručit se, že vždy pošlete objednávku, kterou někdo objedná a zaplatí. Samotný web pak ručí za to, že když něco nebude v pořádku,  tak to s prodejcem vyřeší za vás. Tím pádem se vyhnete zdlouhavým tahanicím, reklamacím a nejistému vracení peněz.

Bezpečně objednat si tak můžete prakticky cokoliv. Co může být problém, že cenu jednotlivých produktů nebo oblečení neurčuje trh, ale samy prodejci. Tudíž pokud hledáte například kostým na halloween a najdete obchodníka, který ručně šije kostýmy, nastaví si svoji cenu, aby se mu vrátili náklady. Kostým tak může být dražší, než když ho koupíte v nějakém hračkářství poblíž, ale na druhou stranu ručně šitý kostým vám vydrží déle.

Já sám si z Etsy objednal už několik věcí včetně dárků pro ostatní a vždy všechno došlo bez problémů a včas. Jednou z Itálie, podruhé ze Spojených států. Nejvíce se mi líbí, že Etsy funguje jako takový velký bleší trh, takže pokud hledáte své oblíbené tričko, které se už dávno neprodává, nebo sběratelské předměty, nebo něco neobvyklého jako dárek, na Etsy vždy něco takového najdete.

A co vy, máte zkušenosti s nakupováním z podobných stránek? A už jste vyzkoušeli nákup na Etsy? Neváhejte a napište nám do komentářů.

2 Komentářů
 1. Odpovědět
  Renata Liškovýá 2. 7. 2021 at 14:05

  Našel jsem tam spoustu zajímavých sběratelských předmětů. Hlavně ale menších shopů lidí, který toho spoustu udělají ručně (oblečení, obrazy, plakáty atd.) Je to fajne.

 2. Odpovědět
  Michaela Šrámková 2. 7. 2021 at 11:07

  Supr stránka. Narazila sem na ní náhodou a našla sem tam tolik věcí, který bych chtěla, až sem to obrečela, že nemám tolik peněz 😀 dá se tam najít fakt všechno na co si jen vzpomenu 😀

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare