fbpx

Kosmetických značek je na českém trhu aktuálně opravdu hodně. Jedni se specializují na přírodní produkty, jiní slibují fantastické výsledky. Je mezi nimi ale i spousta takových, jejichž pověst ani prezentace není úplně důvěryhodná. Vyzná se v tom snad už jen odborník nebo zákazník, který nabídku podrobně sleduje a vyhodnocuje. Právě proto jsem se rozhodla zaměřit se dnes na jednu z těch “lepších” značek, kterou není žádná menší než oficiální partner České Miss – ryze česká značka kosmetiky ESSENS.

Historie značky

Společnost ESSENS byla založena v České republice v roce 2011 na základě spolupráce několika předních odborníků v oblasti vývoje kosmetiky a potravinových doplňků. Prvním firemním počinem byla řada luxusních parfémů založená na vonné kompozici předních světových dodavatelů parfémových esencí. Následovaly první produkty z oblasti speciální výživy a péče o pokožku. Od té doby se ESSENS stala jednou z nejsilnějších českých značek v oboru parfémů, dermatologie a v poslední době i drogerie.

Parfémy značky ESSENS

Produkty zančky ESSENS:

 • Parfémy
 • Domácí parfémy
 • Esenciální oleje
 • Doplňky stravy
 • Sprchové gely
 • Opalovací krémy
 • Tělové balzámy
 • Přípravky pro péči o ruce a nohy
 • Rtěnky
 • Laky na nehty
 • Make-upy a líčidla
 • Čistící prostředky
 • Prací prostředky
 • Řada dalších

Osobní zkušenosti s ESSENS

Poprvé jsem se o této české značce dozvěděla v roce 2019 od kamarádky. Její maminka se prodejem produktů ESSENS věnovala už delší dobu a dle jejích tehdejších slov patří k těm nejkvalitnějším. Bylo léto, tak jsem se rozhodla vyzkoušet opalovací krémy. Vzala jsem si je s sebou na dovolenou do Itálie s tím, že pokud mi nebudou vyhovovat, zakoupím na místě některé prověřené. To nakonec ale nebylo třeba. Pokožka bylo po ošetření opalovacím krémem od ESSENS i po celodenním opalování dostatečně hydratovaná, pružná a pěkná na pohled. 

Opalovací krémy značky ESSENS

Po návratu z dovolené jsem přece jenom s větší důvěrou zašla pro radu za paní Zámečnickou, kamarádčinou maminkou, ohledně doplňků stravy, které ESSENS nabízí na svém webu. Chtěla jsem začít užívat doplňky pro podporu imunity. Často totiž v chladnějších měsících trpím na zánětlivá onemocnění. Pravidelné doplňování vitamínů a minerálu pro podporu přirozené obranyschopnosti je pro mě tedy, hlavně v zimě, naprosto zásadní. Dohodli jsme se, že vyzkouším přípravek Monolaurin Premium, který slibuje právě zlepšení imunity celého organismu. Výsledek? Hned první zimu jsem nedostala svou tradiční každoroční virózu. Proto si jej od té doby objednávám pravidelně.

Na zdraví se nešetří

Většina produktů značky ESSENS rozhodně nepatří k nejlevnějším na trhu. Pro mě osobně jsou ale jedněmi z nejkvalitnějších a v podstatě jedinými, které mi dokázaly přinést takové výsledky, jaké dopředu avizovaly. Je samozřejmě na každém, kolik chce nebo nechce za své zdraví utratit. Já jsem se rozhodla, že na tom jak se cítím a vypadám šetřit nehodlám. Značku ESSENS můžu tedy doporučit všem, kteří místo ušetřených korun preferují spíše dobrý zdravotní a psychický stav.

Foto zdroj: web ESSENS.cz

25 Komentářů
 1. Prosím pro zákaznici pro jejího atraktivního,60 letého přítele parfém.Nějaké doporučení?děkuji 🙂

 2. Já mohu na ESSENS napsat jen kladnou recenzi. Produkty ESSENS používáme celá rodina a jsou super.

 3. Odpovědět
  Ledka Kůdelová 8. 3. 2021 at 16:37

  Jaké máte zkušenosti s prodejem prosím. Uvažuju nad tím. Děkuji 🙂

  • Za mě je to v pohodě. Trochu dražší, ale zase štědře vyplácejí lidi co jim to distrin´buují. Takže asi spotřebitelsky v pohodě a v pandemii, celkem zajímavá varianta kde utráceta a možná něco málo vydělat.

  • Odpovědět
   Viktorie Krejčí 10. 3. 2021 at 11:19

   Čtyři měsíce u nich jsem a zatím pohoda, mám pod sebou pár lidí a o kosmetiku je docela zájem pořád. To je věc, kterou si lidi a převážně ženy asi nikdy nepřestanou kupovat, takže klientela je stálá 🙂

  • Mám vyzkoušeno pár produktů a musím říct, že dobrý. Parfémy celkem ujdou, pokud si nepotrpíte na nějakou mega známou značku 😀

   • Odpovědět
    Lenka Kůdelová 9. 3. 2021 at 15:32

    Nevím jestli odpovídáte na můj dotaz. Ptala jsem se každopádně na zkušenosti s prodejem a ne nákupem 🤦

 4. Odpovědět
  Viktorie z Pelhřimova 3. 3. 2021 at 15:56

  Mám moc ráda voňavky ESSENS. Mají daleko výraznější vůni než většina konkurence 🙂

 5. U Essens jsem už pátým měsícem a zatím pohodička. Už to vydělává skoro samo a auto se blíží 😀 😀 😀

 6. Odpovědět
  Michala Pokorná 1. 3. 2021 at 15:29

  Koupila jsem si startovací balíček a čekám až přijde, tak uvidíme jak to půjde 🙂

  • Já už jedu a jde to. O kosmetiku je a bude vždycky zájem a tahle značka zatím není tak profláknutá, takže je nejlepší čas se do toho zapojit. :))

 7. Dobrý den,

  Chtěla jsem se registrovat, ale bohužel nevím kde mám sehnat sponzora.

 8. Sprchové gely od Essens jsou naprosto parádní.

 9. Zatím jsem zkoušela jenom opalovací krém, který mi doporučila kamarádka na loňskou dovolenou v Chorvatsku, ale ten byl výborný =)

 10. Essens považuju za jednu z nejlepších českých kosmetických značek.

 11. ESSENS používám cca půl roku. A musím říct, že parfémy od nich a dekorativní kosmetika jsou skvělé. A zapojila jsem se do jejich programu a ceny mám za hubičku. Už objednávám pro celou rodinu.

 12. Odpovědět
  Natálie Šrubařová 19. 2. 2021 at 15:33

  U Essens jsem už přes tři měsíce a je to naprostá paráda. Dostala jsem auto, lidi pod sebe a jedeme bomby!

 13. Od Essens mám moc ráda jejich parfémy, mají silnou vůni a dlouho vydrží. Určitě vyzkouším i něco dalšího.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare