fbpx

Zavezu (recenze)

Česká Pošta, ale i různí další soukromí přepravci rozvezou denně miliony zásilek. Svůj podíl na tom má samozřejmě i stávající coronavirová krize. Kamenné obchody jsou zavřené a lidí hromadně nakupují na e-shopech. Občas se dokonce stává, že je kapacita všech distribučních společností tak vytížená, že mají balíky i několikadenní zpoždění. Výsledkem jsou méně kvalitní služby za vyšší ceny. Když pak chcete někomu něco poslat, třeba jenom kamarádovi tašku, kterou si u vás zapomněl po víkendové návštěvě, zdá se její doručení jako nadlický, skoro až heroický výkon. “Nejlepší by bylo po někom ji poslat.” Říkáte si. “Po někom, kdo má cestu a převoz tašky nebude stát víc set korun než by bylo potřeba.” A představte si, že můžete, a to prostřednictvím české služby Zavezu o které si toho řekneme více i v dnešním článku.

Lidé vozí lidem

Aplikace pro mobilní telefony a počítače Zavezu funguje v České republice už od roku 2017. Od té doby bylo jejím prostřednictvím převezeno a hlavně doručeno několik set tisíc zásilek. Za náklady nesrovnatelně nižší než jsou ceny tradičních přepravců. Říkáte si jak je to možné? Jednoduše… Převozníkem v případě této služby totiž není profesionální řidič profesionální firmy, ale člověk, který je ochoten za příspěvek na benzín pomoct doručit cokoliv, co se mu vejde do auta a má to po cestě.

Mobilní aplikace Zavezu

Jak to funguje?

Aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní. Stačí stáhnout, nainstalovat, zaregistrovat se a už můžete posílat. V aplikaci zvolíte možnost “vytvořit zásilku”, kde napíšete o jaký předmět převozu se jedná, odkud, kam a kdy potřebujete danou věc doručit a je to. Pak už stačí jen počkat na nějakého cestovatele, který má cestu okolo, zásilku vyzvedne a doručí. Cestu balíčku pak můžete sledovat na mapě. V moment doručení vám přijde potvrzovací zpráva o úspěšném předání. Platíte až ve chvíli, kdy máte jistotu, že vše proběhlo v naprostém pořádku.

Převozníkem se můžete stát i vy

Pokud vás aplikace zajímá nejen ze strany “zákazníka”, ale přáli byste si taky občas nějakou tu korunu ušetřit, můžete se stát převozníkem. Opět v aplikaci najdete volbu “K zavezení”, kde jsou přehledně všechny aktuální poptávky. Jednu z nich si vyberete a můžete jet. Platba za dovoz přichází přímo vám na účet. Žádné kredity ani pochybné vouchery, které si můžete vybrat až po nastřádání určitého množství bodů nečekejte. 

Mobilní aplikace Zavezu

Zavezu & Zásilkovna

Novinkou z konce loňského roku je oznámení společnosti Zásilkovna o odkoupení podílu v aplikaci Zavezu. Dá se proto čekat, že možností jak pro převozníky, tak odesílatele bude přibývat. Cílem spolupráce obou společností má být komplexní a spolehlivá služba založená na principu sdílené ekonomiky. To slibuje menší náklady a tím i nižší ceny.

Pokud máte se službou Zavezu zkušenost a chtěli byste se o ni podělit, budeme rády, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

2 Komentářů
  1. Odpovědět
    Irena Lukášová 23. 2. 2021 at 11:38

    Zavezou fakt všude 😀

  2. Super věc, kterou používám docela často. Líbí se mi, jak některé apky dokáží fakt usnadnit všední práci. Na druhou stranu jich existuje miliarda, které jsou k h*vnu. 😀 Tahle je ale mega užitečná.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare