PROFI mobility (recenze)

PROFI mobility a uvádějí na trh nový pojem

Chytře ORCHESTRUJEME dopravu v Praze! 

Co to vlastně znamená orchestrovat dopravu, a co znamená SMART BUS?

SMART BUS

Moderní SmartBus s kapacitou až 8 osob, si objednáte pohodlně ze své mobilní aplikace. Technologicky řízená orchestrace dopravy zajistí, aby byl pasažér vždy propojen s nejvhodněji situovaným vozem. Naše technologie chytře předpovídají poptávku, reagují na stávající dopravní situaci a zaručují tak nejefektivnější způsob přepravy. Díky SmartBusu je zaměstnanec komfortně a bezpečně přepraven do zvolené destinance, a to za méně než 1/3 nákladů, oproti taxi či vlastnímu firemnímu vozidlu.

 

Už nejde jen o běžné taxíky:

Jízdu taxi službou sice v současné době využívá mnohem více lidí, než by se na první pohled mohlo zdát a taxi už zdaleka neslouží jen jako poslední záchrana ve tři ráno z oblíbeného podniku. Lidé často využívají tuto přepravu cestou na letiště nebo nádraží. 


Nový nebo starý hráč na trhu přepravy v Praze?

Společnost Profi Taxi v tomto týdnu oznámila své mohutné rozšíření nabídky služeb pod novým jménem
PROFI mobility. „V současné době plně optimalizujeme plánování a vytěžování našich hybridních vozidel Toyota, a to převážně díky nově získané technologii optimalizaci fleetu. Tato technologie dovedla téměř k dokonalosti také tzv. stacking, tedy vložení více objednávek do jednoho auta, ať se již jedná o převoz klienta, balíčku nebo kombinaci více balíčků a klienta,“ prozradil Filip Benda, výkonný ředitel společnosti Profi Taxi, nyní už také PROFI mobility.

Díky investicím do inovativních technologií a spolupráci s významnými společnostmi jako DoDo, Košík.cz, Speedlo či Bageterie Boulevard se podařilo zacelit díru na trhu a pokrýt tak chybějící kapacity v rozvozu veškerých zásilek, které se v posledních dnech výrazně nahromadili a nebylo možné je v reálném čase obsloužit.

Společnost PROFI mobility tak významně pomohla přetížené Praze zvládnou logistiku zásilek v tomto kritickém období. „Tímto samozřejmě šetříme nejen provozní náklady, ale také ekologické zatížení našeho hlavního města. O výrazném zrychlení doručení zásilky samotnému klientovi ani nemá smysl hovořit, tam evidujeme úspory času
až o 40 %,“
doplnil informace výkonný ředitel Benda.

Nabídka Profi mobility:

 • 16 let zkušeností
 • Nejnovější technologie
 • Chytrá orchestrace dopravy
 • Přeprava desítek osob najednou
 • Efektivní přeprava osob i zakázek
 • Non-stop zákaznický servis
 • Vlastní flotila hybridních vozů
 • Garance ceny a kvality služeb

V PROFI mobility nejde ale jen o rozvoz zásilek, ale i o poskytnutí pomoci tam, kde je potřeba, jak prozradilo vedení společnosti. „V minulých dnech jsme poskytli část našeho vozového parku vietnamské komunitě #vietnamcipomahaji, která zcela bezprecedentně a jako první začala vydatně pomáhat se zásobování rouškami pro domovy seniorů a nemocnice. Tímto této komunitě chceme ještě jednou poděkovat, že můžeme být součástí takto lidského a solidárního projektu.“ (pozn. red. v době pandemie, březen 2020)

„Věříme také, že změna našeho přístupu k samotnému doručování klientů i zásilek pomocí nejnovějších technologií, umožňující vysoké ekonomické, časové, ale také ekologické úspory je tou nejlepší cestou ke změně, kterou bude muset projít každá firma. Stáváme se firmou doby „po-covidové“, tedy firmou pokornou, odpovědnou, seriózní a technologicky i lidsky více vyspělou,“ podotknul nakonec Filip Benda.

Důvodů, proč se autor článku ztotožňuje s PROFImobility a proč doporučuje všem Pražanům, aby zvážili zpsůsob své doparavy nejen do práce a z práce, ale také za zábavou, je mnoho. Snad jen na konec, vize společnosti v podání jejich (PROFImobility) CEO:

„Z nedávných analýz OSN vyplývá že v roce 2050 bude žít až 7 miliard lidí ve městech. Již dnes můžeme vidět, že doprava ve městě je přetížená a nemá kam růst. Spojil jsem technologické leadery na trhu (fleet orchestrátor Bestmile, ADAS MobilEye a další) a získal odborníky z oblasti plánování, urbanistiky a dopravy. Společně jsme se zamysleli, jak můžeme zlepšit dopravu v Praze a výsledkem je SmartBus – první on-demand micro transit. Baví mě přinášet komplexní řešení problémů, za pomocí vědy a technologií.“

Dominik Janík
CEO

 

26 komentářů
 1. Jsem nadšenej, přijel pro mě teď ráno navoněnej transit v novotě a cesta byla rychlá a pohodlná. Udělal jsem maily do práce. Lítačku si nechám, ale tady naše personální zaválelo.

 2. Fantazie. Vize, zpracování – a opravdu přeneseno do reálného života. Strop!

 3. Odpovědět
  Zuzana S., Strabag 21. 6. 2020 at 14:21

  ProfiMobility jsem objevila dnes a jsem opravdu nadšená. Skvělej nápad. Zítra vyzkouším, protože taxiky trochu používám, ale přijde mi to fakt strašně zastaralé v dnešní době. Auto nemám a nechci. Toto by se mi líbilo moc, i pro naše zaměstnance.

 4. Odpovědět
  Monika Hradilová 17. 6. 2020 at 17:31

  Tak vyzkoušeno a chválím jak nápad tak funkčnost nápadu v praxi. Fandím chytrým lidem a jsem moc ráda, že u nás v Praze ještě nějací evidentně jsou. Děkuji

 5. Dnes jsem jel chytrým busem a vše ok. U nás na firmě jsme to dostali sice povinně ale je to fakt dobrý.

 6. Dnes jsem jel s profimobility a vše na jedničku! Dobrá úspora a „dodávka“ zcela nečekaně mnohem pohodlnější než klasickej taxík. Skvělý – jsem in.

 7. Souhlasím s pisateli. Je to velmi nádějný a hezký projekt. Věřím, že profimobility pomůže dopravě v Praze reálně. Nikoliv jako mnohé nesmysly, hlavně politické nápady.

 8. https://bestmile.com/news/profimobility-selects-bestmile/

  Asi netřeba komentovat. Občas můžeme být hrdí že se něco podaří taky v malém českém rybníčku. Goooood job pánové.

 9. Tak jsem trochu googloval, a americká společnost BESTMILE je z Profimobility tak nadšená, až je to zvláštní. Že by se konečně v Čechách zase upeklo něco světového?! No to by bylo krásný. CEO profimobility má tedy podporu v zahraničí jako dost hustou, tak snad ANO (na Bureš, just yes)!

 10. Odpovědět
  Tomáš Janovský 5. 6. 2020 at 14:11

  Profimobility mě zaujalo, vyzkoušíme s kámoši o víkendu. Ale vize opravdu nádějná.

 11. Smart Bus je super nápad, včera jsem před kanceláří u Siemensu viděl točení a focení Profi Mobility a teď jsem to prozkoumal na jejich stránkách a super! Chválím myšlenku.

 12. Odpovědět
  Richterová, Rapack 1. 6. 2020 at 9:53

  Já dnes volala na zákaznickou linku a vše super. Vysvětlili mi vše a jako firma to zkusíme. Asi není opravdu třeba aby 20 lidí jezdilo do práce 20 auty a stejně nemělo kde parkovat. Tak jsem zvědavá, jestli to bude fungovat.

 13. Já jel dnes a přisedl po cestě jeden nějaký student a platil jsem míň než půlku než obvykle. To je super služba! Profi gratulace k dobrému nápadu.Smysluplnému

 14. Odpovědět
  Alice Vyroubalová 25. 5. 2020 at 18:12

  Dnes mi přišel newsletter jedné nejmenované kliniky, že doporučují chytrou dopravu k nim na ošetření a od nich. To mi přijde jako dobrá reklama a má to celkem hlavu a patu. Navíc ta klinika mi nabídla voucher který je 2x víc než ta cesta za dopravu tam a zpět. Profi mobility jsem neznala, ale tenhle deal je celkem povedenej 🙂

 15. Miluju věci co se opravdu snaží něco změnit. Snad se to lidem z profimobility podaří. Bylo by to skělé pro nás všechny. Věřím že sand aspoň velké firmy prozří a začnou se i v dopravě chovat odpovědně!

  Pojďme to zkusit….pro naše děti

 16. SmartBus? konečně něco rozumnýho! Díky bohu za Profimobility a covidové řešení.

 17. Orchestrace dopravy v Praze? To jsem zvědvej, nikdyjsem ten pojem neslyšel, ale zní to nádějne! kéžby

 18. Přijde mi to jako modrý liftágo, ale potěšilo mě že mě vyzvedla corola v hybridu. Takže za mě ok, appka Profimobility dobrá a přijeli načas. Slušnej řidič, možná zbytečně moc povídal.

 19. Orchestrace dopravy v Praze? CO to je? ale zní to hustěěěě, fandím vám!

 20. Profimobility fandím, je to dobrej nápad. Kéžby se lidi vzpamatovali a nejezdili každý jedním autem po té samé cestě. Je to opravdu hloupé.

  • Jako move your habbits je celkem silná výzva, třeba se to opravdu jednou naplní, ale nevím. Profi mobility fandím, ale budou to mít těžké s tvrdými, dutými hlavami v Praze 🙂

 21. Moveyour habbits je geniální, my se k vizi připojíme jako firma, protože to má smysl! Díky moc

 22. Nevěděla jsem co profimobility je, ale teď pro mě najednou jezí taxíky a i balíček mi dovezi oni. Slušní, rychlý, takže fandím.

 23. Odpovědět
  Pavel Brzobohatý 30. 4. 2020 at 11:13

  Česká firma, fandím Hlavně at tam jezdí čeští řidiči a ne rusáci a čínani co nerozumí česky a mají appku uberu. Bojujme proti uberu českou cestou.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare