fbpx

Iqos (recenze)

Ať už jste aktivním kuřákem či kuřačkou nebo přemýšlíte, jakým způsobem svůj návyk regulovat, určitě jste už slyšeli o nových formách tabákových výrobků. Kromě elektrických vaporizérů na tekuté náplně, kterým se dnes věnovat nebudeme, existují i elektronické ”nahřívače” plněných dutinek podobných, jako jsou klasické cigarety. Mezi ty nejprodávanější v Česku patří určitě značka Glo, které jsme se už v minulosti věnovali a konkurenční Iqos, na který se dnes zaměříme podrobněji.

Technologie se ani kouření nevyhnuly

Je to možná trend poslední doby, kdy i takové tradiční záležitosti, jako klasické kouření, prochází určitou formou “digitalizace”. Před deseti lety by asi nikoho z nás nenapadlo, že si budeme v budoucnosti nabíjet cigarety obdobnou nabíječkou, jako mobilní telefony. Že je budeme moci připojovat na různá chytrá zařízení a podobně. Skoro to vypadá, jako by se velké tabákové firmy bály toho, že pokud nebude mít cigareta připojení na bluetooth, nebude pro zákazníky dostatečně zajímavá. Tento trend jde samozřejmě ruku v ruce se zájmem lidí o zdravý životní styl a není pochyb o tom, že většina kuřáků přemýšlí nad dopady tohoto dávného zlozvyku na své tělo. Moderní technologie se snaží udělat tento typ sebedestrukce o něco zdravější a tím pádem i přijatelnější pro ty z nás, kteří už nejednou nad koncem kouření přemýšleli.

Iqos

Údajně zdravější kouření

Základním argumentem výrobců tohoto typu elektronických cigaret je, že tabák při spotřebě nehoří, ale pouze se nahřívá. Tím odpadá riziko spojené s uvolňováním těch nejnebezpečnějších karcinogenních látek, jakou je především dehet. To dokonce potvrdila i řada nezávislých studií. Při nahřívání se tedy dehet opravdu neuvolňuje a tím pádem se ani nedostává do plic. Tím to ale končí. Kromě těch úplně nejhorších částic se i při nahřívání tabáku uvolňuje celá řada škodlivin, která mohou u člověka vyvolat různá onemocnění včetně obávané rakoviny plic. Pravdou tedy je, že je inhalace takto spotřebovaného tabáku zařízením Iqos o něco zdravější, ale rozhodně není zdravá. Nemělo by tak dojít k mylnému dojmu, že se přece nemůže nic stát.

Nová doba bez zápachu

Určitě jasnou výhodou, kterou nabízí v podstatě všechny elektronické cigarety, je absence klasického výrazného kouřového zápachu. Kuřáci jsou všude na světě vnímáni jako lidé, kteří po sobě všude, kam vejdou, něco zanechají. Tím něčím je často až nesnesitelný odér spáleniny. To se vám ani u vaporizéru typu Iqos nestane. Nějaký zápach zařízení sice produkuje, jeho intenzita je ale tak nízká, že už za pár minut necítíte vůbec nic. Oblečení je po večeru stráveném ve společnosti těchto uživatelů v téměř stejném stavu, jako před ním. 

Iqos

Bez nabíječky ani šluk

S rostoucí digitalizací a všudypřítomnými mobilními zařízeními všeho typu jsme si už asi pomalu zvykli na to, že při sobě vždy musíme mít nabíječky všech typů. Na notebooky, mobily a teď dokonce i na cigarety. Jediným plusem Iqosu v tomto ohledu je, že se nabíjí standardním kabelem typu USB, kterým si pravděpodobně nabíjíte i telefon, takže stačí mít jeden drát na obě zařízení a máte vystaráno.

Výhody

  • méně škodlivých látek
  • absence nepříjemného zápachu
  • bezplatný servis zařízení
  • široká distribuční síť

Nevýhody

  • navození mylného dojmu o bezpečném kouření
  • nutnost zařízení dobíjet
  • pro začátečníky neobvyklá chuť

Jestli tedy uvažujete nad koupí Iqos a přejete si být o něco méně čichově nápadní nebo nedokážete redukovat množství vykouřených cigaret a chcete najet na něco, co nebude mít na vaše tělo takový dopad, můžeme tento typ zařízení doporučit. Určitě je ale potřeba mít na paměti, že to stále není ono pokud se chcete rizika vzniku rakoviny vyhnout úplně, budete s tím muset zkrátka přestat.

Máte-li zkušenosti s Iqos nebo jiným vaporizérem tabáku a chtěli byste se o ně podělit, napište nám do komentářů pod článkem. Budeme rádi!

Foto zdroj: web Iqos.cz

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare